Izolace garáží - možnosti

16.8. 2016

Řešíte-li izolaci garáže, nabízí se vám cela řada možností. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli izolaci, všechny nabízejí dostatečné a uspokojivé řešení, budou-li aplikovány vhodným způsobem. Vyberte si z nabídky přesně to, co uspokojí vaše konkrétní potřeby, bude v rámci vašeho rozpočtu a vašich schopností instalace.

Laminát

Rozhodnete-li se zaizolovat garáž laminátem, jeho aplikace je poměrně jednoduchá – prodává se totiž v plátech, které se jednoduše připevní šrouby ke stropním trámům. Větší laminátové desky se mohou tedy připevnit ke trámům v horní části garáže, foukaný laminát je pak možné aplikovat do jednotlivých dutin. Celková aplikace laminátu je poměrně jednoduchá a nákladově nenáročná. Rozhodnete-li se, že izolaci garáže provedete sami, volba právě laminátu je pro vás vhodná.

Celulóza

Celulóza je jedním z druhů foukané izolace, která získává stále více na oblibě. Tento materiál je vyroben převážně z recyklovaných novin s protihořlavou složkou. Celulóza se běžně fouká do zdí a stropních dutin speciálním foukacím přístrojem. Ten se dá v dnešní době zapůjčit v klasických obchodech pro kutily; některé nabízejí i zapůjčení zdarma, pokud si izolační materiál zakoupíte právě u nich. I když je aplikace celulózy o něco komplikovanější než např. aplikace laminátu, použití celulózy se doporučuje v případech, kdy máte zdivo již zcela hotové a rozhodli jste následně pro izolaci. Aplikace je snadná – vyříznete otvor ve zdi dostatečně velký pro hadici foukacího přístroje, aplikujete foukanou celulózu a následně otvor vhodným způsobem zakryjete.

Tuhá pěna

Tvrdé pláty z pěny nebo polystyrenu se využívají především pro izolaci betonových podlah a zdí v garážích a suterénech. Nabízejí vysoké izolační vlastnosti.

Pěna ve spreji

Pěna ve spreji se hojně používá v novostavbách k izolaci zdí a stropů, nejčastěji se pěna ve spreji aplikuje k vyplnění drobných trhlin či otvorů kolem oken, dveří, nejrůznějších průduchů apod.
V prostředí internetu naleznete mnoho firem, které se zabývají různým segmentem izolací staveb, domů a garáží. Jednou z těch známějších a trhem prověřených firem je firma Hotovedomy s.r.o., které se v rámci svého portfólia stavebních prací věnuje hydroizolacím staveb a mimo jiné se i úzce specializuje na oblast garážových řešení na míru.

Budeme rádi, když se s námi podělíte o svoje zkušenosti s izolacemi. Která je podle Vás nejlepší? A je vůbec nutné dělat izolaci garáže?

Zdroj: garages.about
Autor: AT, MB

PředchozíDalší

v diskusi je 0 příspěvků