Otevírejte garážová vrata mobilním telefonem přes wi-fi

9.8. 2016

Stává se Vám, že někdy přijedete domů v ukrutném dešti a pokoušíte se rychle najít Vaše klíče od garáže, ale marně? Ne? To máte štěstí! Přesto nemusíte stresovat, garážová vrata lze otevřít mobilním telefonem.

Pro ty, kteří měli takovou zkušenost, nebo pro ty, které to bude zajímat, je tu zajímavý systém umožňující otevření garážových vrat pomocí chytrého telefonu /tabletu /notebooku přes WiFi a vašeho super tajného hesla! Koneckonců, kdo nechá svůj chytrý telefon doma v dnešní době?

Ve Velké Británii tento systém otevírání a zavírání garážových vrat mobilním telefonem běžně funguje např. v rámci sítě „Arduino eternet“. V ostatních zemích EU a taktéž i v ČR jsou obdobná zařízení k dostání a fungují na WIFI standardech, jako je tomu podobně například u GSM dálkových ovladačů posuvných bran.

Samozřejmostí při dovozu tohoto systému například od výrobce Velké Británie je nutnost systém certifikovat a nastavit do režimu komptability se síťovými standardy a frekvencemi, které se pro tyto účely v ČR dle platných norem používají. Další potřebné věci k montáži jsou: relé, dlouhý síťový kabel a několik dalších příslušenství, jako je například drát a páječka pro kutila.

Tak jak to funguje otevírat garážová vrata mobilem?

Jsme rádi, že se ptáte s námi! Většina systémů jako je ten ve Velké Británii hostí webovou stránku na Vaší lokální wifi síti, do které můžete přistupovat z jakéhokoli jiného zařízení v síti, například z chytrého mobilního telefonu, stejně jako z normální webové stránky na domácím PC. Pokud zadáte správné přihlašovací jméno a heslo, program spustí relé, které se chová jako plnohodnotné garážové dálkové ovládání. V nastavení software máte spoustu možností nastavení automatizovaných kroků k ovládání garážových vrat přes telefon.

Garážová vrata můžete nechat otevírat/zavírat v určitém přesném čase nebo si můžete nastavit zavírání s časovým zpožděním, atd.

Freetronics EtherTen - v ČR je potřeba vyhledat dodavatele certifikovaných a nastavených zařízení pro obdobné ovládaní garážových vrat mobilním telefonem, nebo jiné vyhovující sítě GSM, WIFI, apod., které tyto systémy umí hostit.

Relé Board aktivujte otevírání garážových vrat – po stlačení tlačítka se začnou garážová vrata sama otevírat. V tomto případě pracuje jako přepínač na stěně nebo podobně jako u přenosného dálkového ovládání, které v současné době běžně používáme k manipulaci s garážovými vraty.

Otevírání garážových vrat přes WIFI může pracovat i vedle existujících klasických tlačítek a dálkových ovladačů. Kolize více systémů není problém. Můžete koupit a nainstalovat přepínač z Dealextreme, nebo si můžete vytvořit vlastní zabezpečený systém na míru.

Zkušený kutil se znalostí z elektroniky by si uměl z pár součástek takové zařízení vyrobit sám. Ale většina potencionálních uživatelů ovládání vrat přes mobil, si takový systém bude chtít objednat na klíč vč. instalace a nastavení spárování s telefonem.

Zkuste vyhledat ve svém okolí mezi dodavateli posuvných bran a garážových vrat ty, kteří tyto systémy nabízejí. Zjistěte si reference stávajících uživatelů, ceny, výhody a zápory. Následně se můžete rozhodnout, zda-li by podobný systém ovládání garážových vrat přes telefon, byl vhodný i pro Vás.

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků