Garážová vrata - automatické vypínání zavíracího mechanismu

2.8. 2016

Automatická garážová vrata mohou představovat vážné bezpečností riziko, pokud nejsou správně nainstalována nebo řádně udržována, zejména pokud jsou z let před rokem 1993, kdy se o mnoho zlepšily bezpečnostní normy. Od té doby musí mít garážová vrata externí ochranné systémy (elektrická oka, senzory pro hrany dveří nebo jakákoliv jiná zařízení, která jsou citlivá na kontakt s cizím objektem) nebo ovládací tlačítko, které vyžaduje, abyste drželi tlačítko OPEN/CLOSE celou dobu, co jsou dveře v pohybu.

Pokud vaše starší garážová vrata nemají automatickou reverzní funkci, nahraďte nebo proveďte rekonstrukci vrat s novým zavíracím mechanismem. Garážová vrata jsou dost těžká a mohou někoho vážně zranit nebo dokonce zabít dítě, které je jimi zachyceno.

Dokonce i novější garážová vrata potřebují měsíční kontroly, aby zajistily, že jejich bezpečnostní opatření fungují správně. První kontrola je o tom, že jsou dveře vyváženy a vše zůstane tak, jak je nastaveno.

Nejprve odpojte garážová vrata od zavřených dveří (zde by měla být rychloupínací páka). Otevřete a zavřete ručně dveře. Ty by se měly pohybovat plynule, bez zadrhávání nebo lepení a měly by zůstat otevřené, když je pustíte, několik metrů nad zemí.

mechanismus garazovych vratChcete-li zkontrolovat automatickou reverzní funkci, umístěte 2 až 4 ručníky po otevřené dveře a pomocí automatického ovládání zavřete dveře. Dveře se musí obrátit, jakmile se dotknou ručníku. Pokud tomu tak není, podívejte se pomocí automatického otáčení knoflíku nebo pomocí šroubu na pohon a nastavujte dveře tak dlouho, dokud se neobrátí dveře správně.

Chcete-li otestovat dveře co se sil týče, držte spodní část dveří při automatickém zavírání. Opět platí, že by se měly dveře okamžitě obrátit. Pokud tomu tak není, je třeba nastavit sílu ovládacího knoflíku nebo šroubu na pohonné jednotky.

Další bezpečností opatření zahrnují varování dětí před garážovými vraty, umístění dálkového ovládání mimo dosah dětí a umístění spínače garážových vrat v dostatečné výšce mimo dosah dětí. Měli byste také zkoumat dveřní mechanismy, včetně pružin a kabelů a kontrolovat opotřebení a stárnutí (tyto součásti jsou pod vysokým napětím, takže buďte velice opatrní a raději zavolejte kvalifikovaného odborníka na opravy). Návod k použití vašich garážových vrat by měl rovněž zahrnovat bezpečnostní opatření. Pokud potřebujete kopii manuálu, zavolejte výrobci garážových vrat nebo montážní firmu.


Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků