Garážová vrata – se sklem nebo bez?

19.7. 2016

Až nastane čas, kdy už to dál nepůjde a budete muset vyměnit svoje stará garážová vrata, budete postaveni před otázku, jaká garážová vrata vybrat z tak široké nabídky, která dnes na trhu je. Budete se také možná rozhodovat, zda budete chtít mít ve svých vratech skleněnou výplň (většinou v podobě skleněného pásu). Sklo je většinou kompromis mezi estetičnem a funkčností. Nakonec to však bude vaše osobní rozhodnutí založené na vašich konkrétních okolnostech.

Zde jsou některé výhody a nevýhody skleněné výplně.

Výhody garážových vrat se skleněnou výplní

  • Sklo může vašim garážovým vratům dodat krásný detail, což může být důležité kritérium pro vylepšení celkového dojmu vašeho majetku.
  • Styl garážových vrat se skleněnou výplní může být v souladu s již existujícím stylem oken vašeho domu, pokud to pomůže celkovému dojmu.
  • Díky malým skleněným okýnkům podél vrchní části garážových vrat bude moci do vaší garáže pronikat světlo. Pokud používáte garáž i na jiné činnosti než parkování automobilu, pak je tato možnost vítaná, protože jinak zůstane vaše garáž tmavým a chmurným prostorem.

Nevýhody garážových vrat se skleněnou výplní

  • Cena je jednou z hlavních nevýhod, pokud uvažujeme o skleněné výplni u garážových vrat. Garážová vrata se zabudovanými skleněnými otvory mohou být o dost dražší.
  • Zabezpečení domova je další otázkou, o které je třeba přemýšlet. Pro zloděje je jednodušší podívat se skrze sklo, zda je obyvatel domu doma a zda se v garáži nachází něco, co stojí za odcizení.
  • Při použití skla se většinou zmenšuje úspora energií. Určitě můžete koupit izolační sklo, ale garážová vrata bez skleněné výplně obvykle izolují více než vrata se skleněnou výplní.
  • Vyrobit garážová vrata se skleněnou výplní může také zabrat více času, tím pádem se dodávka vašich nových vrat může o několik dní prodloužit.
  • Sklo je náchylné k rozbití a je možné, že budete muset skleněné výplně častěji vyměňovat – třeba kvůli spadlé větvi nebo zbloudilému míči.

Pokud je vaše garáž důležitou součástí celkového dojmu vašeho domu nebo pokud chcete neotřelý vzhled nebo pokud používáte garáž i jako dílnu, zvažte krásu a světlo, které vám mohou dopřát garážová vrata se skleněnými prvky. Na druhou stranu, pokud máte napjatý rozpočet nebo nedostatek času, záleží vám na bezpečnosti vrat nebo sledujete účty za teplo nebo si chcete ušetřit starosti s výměnou skleněných tabulek, vyměňte sklo za vrata z jednoho materiálu.

Pro milovníky skleněných garážových vrat se v příštím článku budeme zajímat o to, zda se v České republice dají objednat celoskleněná garážová vrata, v jaké se pohybují cenové relaci a jaké výhody a nevýhody přinášejí.

redakce

Předchozí článekDalší článek

v diskusi je 0 příspěvků